Firma RehberiSite içi AramaKısıkköy Mobilya Sitesi Banner 1 Kısıkköy Mobilya Sitesi Banner 2 Kısıkköy Mobilya Sitesi Banner 3 Kısıkköy Mobilya Sitesi Banner 4 Kısıkköy Mobilya Sitesi Banner 5


Mobilya Sözlüğü

BERJER : Arkası kabarık ve yüksek, oturacak yeri geniş koltuk, genelde ahşap çerçevesi kaplamasızdır.

LAKE : Bir çok kimyasal uygulamayı, titiz zımparalamayı ve çok katmanlı astarlamayı gerektiren bir cilalama yöntemi.

SUNTA : İnce çaplı odunların hammaddde olarak kullanıldığı, birinci sınıf keresteye alternatif olarak üretilen ahşap plakadır. Odunlar, yongalama makinelerinde küçük parçalara kıyılır, kurutma fırınında nem oranı düşürülür ve eleme işleminden sonra tutkalla karıştırılır. Alt, orta ve üst olmak üzere tabakalar halinde serilir. Belirli bir sıcaklık ve basınç altında preslenen malzeme, tutkalın etkinleşmesi ile masif bir malzeme haline gelir. Daha sonra zımparalanan levhalar, bekletildikten sonra tüketime sunulur. 

SUNTA LAM : Sunta levha üzerine sanayi makinaları yardımı ile melamin reçinesi ve tutkal tatbik edilerek dekoratif kağıt ile kaplanması sonucunda elde edilen levhadır.

MDF : İngilizce bir kısaltma olan MDF'nin açılımı Medium Density Fiberboard, orta yoğunluğa sahip lif levhadır. MDF yoğunluğu gibi orta sertliktedir. Odun ve diğer selülozik hammaddelerden elde edilen ısı ile nemi düşürüldükten sonra bu hammaddenin %10'u kadar ısı ile katılaşan tutkal ile karıştırlıp, basınç ve sıcaklık altında preslenmesiyle oluşan levhadır. Bu levhada hammadde dağılımı homojendir. Standart boyutlarda üretilebilmesi, homojen yapısı, frezeye uygunluğu, hem yüzeyinde hem kenarlarından uygulanan vidaları rahat tutuşu nedeni ile pazarda rağbet edilen bir ürün halini almıştır.

MDF LAM : MDF levha üzerine, sanayi makineleri yardımı ile melamin reçinesi ve tutkal tatbik edilerek dekoratif kağıt ile kaplanması sonucunda elde edilen levhadır.

MASİF : Pratik deyimiyle, tomruktan biçildikten sonra kurutularak veya kurutulmadan kullanılan ahşap malzemeye masif ahşap denir.

Web Tasarım ve Uygulama rf